ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­

Hailey Arthur (*05.04.1920 - †24.11.2004)

­­­­

Detektiv

Malcolm Ainslie je seržant miamské policie a zrovna řeší případ dvojnásobných vražd starších lidí. Oběti – starší manželé – jsou vždy svázáni na židli obličeji k sobě, v ústech roubík a jejich těla jsou ohavně probodána. Když se oběťmi stane komisař miamského magistrátu se svou manželkou, policie vloží všechny síly k vypátrání vraha.
Zločince dopadnou a odsoudí k smrti na elektrickém křesle. Ainslie je svědkem popravy, ale před smrtí se mu Elroy Doil vyzpovídá, že zabil 14 lidí, ale mezi jeho oběti nepatřili manželé Ernstovi. Ainslie tedy znovu otevře případ a při přešetřování důkazů z místa činu dojde ke zdrcujícímu zjištění – že vraždu Ernstových téměř dokonale zkomponovala majorka miamské policie, jejich vlastní dcera Cynthia Ernstová.
Je to Malcolmova někdejší milenka, a tak je Ainslie na pokraji nervového zhroucení. Po vyřešení tohoto případu se ze seržanta stává slavná osobnost a Ainslie odchází od policie a přijímá nabídku na přednášení teologie na vysoké škole.
Po objasnění vraždy Ernstových byl Malcolm Ainslie jediný, kdo svým způsobem litoval a rozuměl Cynthii. Od brzkého dětství ji vlastní otec sexuálně zneužíval a matka to jen přehlížela, nic proti tomu neudělala proto, aby vše nevyšlo na veřejnost.
Od chvíle, kdy Cynthia nabývala rozumu, oba své rodiče nenáviděla, ale ve společnosti se úspěšně přetvařovala a jejich rodina se zdála zcela ideální.

ÚRYVEK:

Cynthia Ernstová se přesně pamatovala okamžik, kdy se rozhodla, že jednou zabije rodiče. Bylo jí tehdy dvanáct let a čtrnáct dní předtím porodila otcovo dítě.
(str. 285)

VLASTNÍ HODNOCENÍ:

Kniha připoutá čtenáře již na začátku děje a nehodlá ho pustit až do úplného konce. V průběhu děje se objevují části, které se zdají nepodstatné, ale po nějaké době se k nim autor opět vrací a ukazuje, jak důležité jsou pro celý běh událostí.

Tisk (Ctrl+P) Uložit jako PDF

Zdroj: Lisetta, 31.10.2004

   
­­­­

Diskuse k výpisku
Arthur Hailey - Detektiv

Buďte první, kdo přidá komentář.MAPY WEBU Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé DŮLEŽITÉ INFORMACE Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti OPTIME - prodej reklamy - marketingové zastoupení pro Český-jazyk.cz
- web: www.optime.cz
- kontaktní osoba: Mgr. Marek Sochor
- více informací o možnostech reklamy na Český-jazyk.cz


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Stop blokování reklam

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­