ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­

King Stephen (*21.09.1947)

   
­­­­

To

Eddie pohlédl a Billa a na jeho tváři spatřil něco, co se mu nelíbilo. Bill se díval přes vodu do stromů a keřů, oči měl šedivé a zamyšlené. Už měl zase na tváři ten zvláštní zadumaný výraz. Eddie si pomyslel, že Bill vypadá skoro, jako kdyby ho něco pronásledovalo.
Jako kdyby četl jeho myšlenky, Bill se na něj ohlédl. Eddie se usmál, ale Bill mu jeho úsměv neopětoval. Vyndal z úst cigaretu a rozhlédl se po ostatních. Dokonce i Richie byl zabrán do svých myšlenek, a to se stávalo asi tak často jako zatmění slunce.

***

"Budí se z toho snu a není schopen vzpomenout si, o čem přesně byl, nevzpomíná si už na nic, ví jen, že se mu zdálo, jak je znovu dítětem. Dotkne se hladkých zad své ženy, spící svým vlastním teplým spánkem a snící své vlastní sny; pomyslí si, že je hezké být dítětem, ale je také hezké být dospělým a být schopen myslet na záhady dětství... na jeho víry a touhy. O tomhle všem jednoho dne napíši, pomyslí si a ví, že to je taková ranní myšlenka, takové doznívání snu. Ale je hezké mít v tom čistém ranním klidu takové myšlenky, myslet na to, jak dětství má svá sladká tajemství a potvrzuje smrtelnost, jak smrtelnost definuje veškerou odvahu a lásku. Myslet na to, že co se dívá dopředu, musí se dívat také dozadu, a že každý život dělá svou vlastní napodobeninu nesmrtelnosti: kruh.
Neboť tak někdy myslí Bill Denbrough na ta časná jitra hned po probuzení, když si téměř vzpomíná na svoje dětství a na přátele, s nimiž ho prožíval.

Tisk (Ctrl+P) Uložit jako PDF

Zdroj: Petula, 07.04.2006

Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Sdílet na Facebooku


MAPY WEBU Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé DŮLEŽITÉ INFORMACE Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti OPTIME - prodej reklamy - marketingové zastoupení pro Český-jazyk.cz
- web: www.optime.cz
- kontaktní osoba: Mgr. Marek Sochor
- více informací o možnostech reklamy na Český-jazyk.cz


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Stop blokování reklam

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­