ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­

King Stephen (*21.09.1947)

­­­­

Řbitov zviřátek

Do kuchyně vešel Gage Creed ve svém pohřebním oblečku. Na ramenou a klopách měl lišejník, který mu také poskvrnil bílou košili. V jemných světlých vlasech měl hlínu. Jedno oko měl obrácené ke zdi; soustředěně civělo do prostoru. Druhé utkvělo na Judovi.
Gage se na něj usmíval.
"Ahoj, Jude," pískl Gage dětským hlasem, ale zcela srozumitelně. "Přišel jsem, abych poslal tvou plesnivou smrdutou dědkovskou dušičku do pekla. Jednou jsi se mnou pěkně vyběhl. To tě nenapadlo, že se někdy vrátím a vyběhnu já s tebou?"
Jud zdvihl sekáček. "Jen to zkus. Uvidíme, kdo s kým vyběhne."
"Norma je mrtvá, takže pro tebe nikdo truchlit nebude," řekl Gage. "Byla to stejně jen štětka. Opíchala všechny tví kamarády, Jude. Nechala se šukat do prdele. Tak to měla nejradši. Teď už se smaží v pekle i se svou artritidou. Viděl jsem ji tam, Jude. Viděl."
O dva kroky se to k němu přiblížilo. Na omšelém linoleu zůstávaly blátivé stopy. Drželo to před sebou jednu ruku, jako by mu ji chtělo podat; druhou ruku to schovávalo za zády.
"Poslyš, Jude," zašeptalo to - a pak to otevřelo ústa a odhalilo malé mléčné zuby. Ačkoliv nehýbalo rty, promluvilo to Norminým hlasem.
"Byl jsi mi k smíchu! Všem jsi nám byl k smíchu! To jsme se nasmááááli-"
"Nech toho!" Sekáček se mu zablýskl v ruce. "S Herkem jsem šoustala v naší posteli. A taky s Georgem, šoustala jsem se všema, věděla jsem o tvých kurvách, ale tys nikdy nevěděl, že sis taky vzal kurvu. No něco jsme se nasmáli, Jude. Řehtali jsme se, až-"
"NECH TOHO!" zařval Jud. Skočil po malé postavičce v zabláceném pohřebním oblečku, ale v tu chvíli vystřelil ze svého úkrytu pod řeznickým špalkem kocour. Syčel a uši měl sklopené dozadu. Podrazil Judovi nohy. Judovi vyletěl sekáček z ruky. Sekáček chvíli poskakoval po hrbolatém omšelém linoleu. Pak narazil na podlahovou lištu a zapadl pod lednici.
Jud si uvědomil, že ho znovu oblbli, a jedinou útěchu pociťoval v tom, že je to naposled. Kocour mu seděl na nohách. Měl otevřenou tlamu, blýskal očima a syčel jako čajová konvice. V tu chvíli na Juda skočil Gage s temným šťastným úsměvem, doširoka otevřenýma, rudě podlitýma očima. Konečně ukázal pravou ruku a Jud uviděl, že v ní drží skalpel z Louisova černého kufříku.
"Panebože," vyhrkl přidušeně Jud a nastavil úderu pravou ruku. Pak se mu najednou zdálo, že vidí skalpel na obou stranách ruky zároveň. V tu chvíli ucítil něco teplého stékat po tváři a pochopil.
"Já vyběhnu s tebou, dědku!" hlaholila ta věc-Gage. Jud ucítil jeho jedovatý dech. "Já s tebou vyběhnu! S váma se všema vyběhnu ... chci s váma vyběhnout!"
Jud Gaga udeřil a popadl ho za zápěstí. Kůže se mu loupala jako pergamen.
Ruka se skalpelem se však vytrhla z Judovy sevřené dlaně a opsala vertikální oblouk.
"JÁ ...TO ...CHCI!"
Skalpel dopadl znovu.
A znovu.
A znovu.

Tisk (Ctrl+P) Uložit jako PDF

Zdroj: Veronika Lilith, 05.10.2008

Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Sdílet na Facebooku
   


MAPY WEBU Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé DŮLEŽITÉ INFORMACE Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti OPTIME - prodej reklamy - marketingové zastoupení pro Český-jazyk.cz
- web: www.optime.cz
- kontaktní osoba: Mgr. Marek Sochor
- více informací o možnostech reklamy na Český-jazyk.cz


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Stop blokování reklam

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­