ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­

Stiefvaterová Maggie (*18.11.1981)

   
­­­­

Soužení: vílí shromáždění (Vílí říše)

  • úryvek
  • díl v sérii: 2 (předchozí: Nářek: lest vílí královny)
  • název originálu: Ballad: A Gathering of Faerie (Books of Faerie)

Leanan Sidhe

Byla jsem zvyklá být lovcem. Když jsem uviděla něco, co jsem chtěla, vydala jsem se za tím, vyčenichala to, přivlastnila si to.
Tím "to" samozřejmě myslím "ho". Nejradši jsem je měla mladé, nadané, mužského pohlaví. Čím hezčí, tím lepší. Třešnička na dortu. Musela jsem se na ně dívat, dokud neumřeli, tak mi přišlo, že by měli být alespoň pěkní na pohled.
Nebyla jsem krutá, ale naopak velkorysá. Všichni do jednoho škemrali o to, co jsem jim dávala: o krásu, o inspiraci, o smrt. Změnila jsem jejich obyčejné životy v něco neobyčejného. Byla jsem tím nejlepším, co každého z nich potkalo.
Vlastně jsem nebyla ani tak lovec, jako spíš dobrodinec.
Ale dnes, zde v podzimním lese, jsem nebyla ani jedno. Kdosi mě povolal, vylákal mě z nehmotné podoby do skutečného těla. Nikoho jsem neviděla, stále jsem tu však cítila stopy kouzla. Slyšela jsem své kroky v suchém listí a ten zvuk mě znepokojoval. Připadala jsem si v tom krvavě rudém lese bezbranná, v těle lidské dívky jsem dělala příliš hluku, byla jsem příliš zranitelná a na to jsem nebyla zvyklá. Kolem mě to čpělo pálícím se tymiánem a hořícím listím, čarováním a podzimními ohníčky. Jen co zachytím závan lidské myšlenky, nechám se na něm odsud odnést.
"Zdravím, vílo."
Otočila jsem se, právě včas, abych zahlédla, jak se mi do tváře noří železná tyč.

Tisk (Ctrl+P) Uložit jako PDF

Zdroj: Lucuška M., 07.05.2013

Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Sdílet na Facebooku
­­­­

Související odkazy

Čtenářský deník - nenalezen žádný obsah z autorovy tvorby
Čítanka-Nářek: lest vílí královny (Vílí říše)
-Soužení: vílí shromáždění (Vílí říše)
Životopisy - autorův životopis nenalezen


MAPY WEBU Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé DŮLEŽITÉ INFORMACE Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti OPTIME - prodej reklamy - marketingové zastoupení pro Český-jazyk.cz
- web: www.optime.cz
- kontaktní osoba: Mgr. Marek Sochor
- více informací o možnostech reklamy na Český-jazyk.cz


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Stop blokování reklam

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­