ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­

Kerouac Jack (*12.03.1922 - †21.10.1969)

­­­­

Mag

"Hrál bych tam na tenor, tím bych si vydělával a zároveň bych moh vyjádřit sám sebe. Hrál bych a předvedl všem, jak je mi uvnitř a co cejtim, ukázal jim, jak umim bejt šťastnej a jak by všichni mohli bejt šťastný. Naučil bych je radovat se ze života, naučil bych je dobře žít a zároveň rozumět světu. Naučil bych je spoustu věcí. Někdy bych zahrál i o Pánubohu, dyť moje ságo, když hraju blues, se úplně modlí a já pak jdu až do kolen a rozhlašuju to celýmu světu! Hrál bych tak, abych všem ukázal, jaký těžkosti musí člověk pořád překonávat, aspoň o tomdle by se někdo dověděl a poučil. Chtěl bych bejt s tim ságem jak učitel, nebo kněz, ale ukázal bych všem, že jedině muzikant dokáže tak jednoduchou věc, jako vzít ságo do ruky, zadout do něj a zmáčknout zčerstva ty klapky, ale při tom všem bejt zároveň učitelem i knězem - v tom jediným konečným výsledku toho, co dokáže. Kamkoliv bych šel, všude bych si vyrval srdce z těla. Provandroval sem celou tudle zem, ale rádi mě nikde neměli, že jsem barevnej. Ty lidi prostě strkali nos do věcí, do kterejch jim nic neni, a nepřáli mi nic dobrýho. Ale s tim ságem bych si klidně to srdce z těla vyrval! To ságo je totiž jedinej způsob, jak mě sou lidi ochotný poslouchat. Na ulici by se mnou neztratili slovo, ale když stojim na pódiu, tleskaj, div se nestrhnou, křičej bravo a smějou se vod ucha k uchu. No, já se na ně taky usmívám, mně lidi ukradený nejsou, mně neni ukradený nic. Vždycky na lidi reaguju a poslouchám je a sem s nima rád. Většinou se cejtim fajn a taky jim to dávám znát. Propánakrále, dyť ja chci žít a mít na světě svý místo, jak se o tom furt mluví..."

Tisk (Ctrl+P) Uložit jako PDF

Zdroj: w..., 12.05.2007

Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Sdílet na Facebooku
   
­­­­


MAPY WEBU Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé DŮLEŽITÉ INFORMACE Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti OPTIME - prodej reklamy - marketingové zastoupení pro Český-jazyk.cz
- web: www.optime.cz
- kontaktní osoba: Mgr. Marek Sochor
- více informací o možnostech reklamy na Český-jazyk.cz


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Stop blokování reklam

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­