ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­

Sedmík Emil (*02.12.1941)

­­­­

Strážci dimenzí (Objasněné záhady světa)

- ukázka z knihy Objasněné záhady světa

Strážci dimenzí
(7. kapitola úvodní části)

Někdy se jim též říká "strážci prahu", tedy hlídači hranic mezi světy. Konají své poslání v jiné realitě, aby zamezili nežádoucím průnikům lidí z časoprostorů nižších vibrací. Slouží tedy jako takový "zdravotní filtr". Nedivme se, neboť kolikrát si v našem světě říkáme, jak by bylo dobré poslat různé teroristy, mafiánce, agresory apod. k čertu - prostě, aby táhli pryč, zmizeli nám z očí a už více neotravovali náš vzduch. Časoprostor, v němž prožíváme své všední i nevšední dny je zaplněn osobami od nejhorších po nejlepší povahové vlastnosti. Prostě je to tak a ne jinak. Dimenze o vyšších kmitočtech představují zřejmě pro nás velmi vzdálenou budoucnost. Což napomíná, že naopak minulost by mohla být frekvenčně nižší. Tyto úvahy vycházejí ze zkušenosti celé řady lidí, kteří se tak či onak dostali do styku s odlišnou realitou a poznali, že světy se od sebe liší asi tak, jako jednotlivé stanice (kanály) v rozhlasovém či televizním vysílání.

Jednou z takových osob je i paní Jana K., žena středního věku, pocházející z menšího městečka poblíž Českých Budějovic. Svůj příběh vyprávěla redakci časopisu, jehož jsem byl v minulých letech dopisovatelem. Byl publikován koncem července 1997. K nutnému vysvětlení pouze poznamenám, že na jaře toho roku se vydala se svou přítelkyní na procházku do lesíka. Nedaleko potůčku si odskočila. Následně se jí zatočila hlava a okolo sebe uzřela prudké zelené světlo. Ocitla se v jiném světě, na louce s krásně zelenou trávou a v dáli spatřila zlatě zářící město. Než se stačila více porozhlédnout, objevil se vedle ní muž v šedé uniformě s vyrytým dvojitým písmenem L na měděné destičce vedle kapsy. Tento člověk neváhal ani vteřinu, položil jí ruku na hlavu a jakoby "zatlačil" zpět do našeho světa. U potůčku ji po 1 hodině a 20 minutách přítelkyně našla, přičemž tento prostor předtím několikrát bezvýsledně prohledala. Janě K. však čas plynul jinak, zdálo se jí, že v jiné realitě pobyla sotva několik minut. Později přivolaný psychotronik potvrdil, že v onom místě zjistil tektonický zlom, jenž zřejmě umožnil uvedenou událost.

Připustíme-li, že se jmenovaná žena dostala na chvíli např. do naší vzdálené budoucnosti, kde existuje celosvětový univerzální jazyk, dejme tomu, na bázi latiny neb podobné uměle vytvořené řeči, může pak ono "double L" znamenat ve zkratce "locatio et liquidatio" (čti lokácio et likvidácio). Volně přeloženo do češtiny "zjistit (lokalizovat) a odstranit, přesunout zpět do dimenze s nižší vibrací (likvidovat)". Z hlediska "strážce prahu" i postižené šlo zajisté o velice humánní akt. Představme si situaci, v níž by uvedený muž nebyl nablízku a paní Jana K. v takovém případě navždy či dočasně zmizela z našeho světa. Pozdější zpětný přesun by znamenal návrat třeba až po několika letech nebo desetiletích našeho času. Každý si dovede představit, jaké nedozírné následky by to mělo pro jmenovanou a její nejbližší (po neúspěšném pátrání prohlášení za nezvěstnou či mrtvou, tragédie v rodině apod.). Jak vidět, hlídači dimenzí mají své opodstatnění. Z různých končin světa se dozvídáme podobné příběhy, kdy však lidé hovoří o strachu ze smrti, neboť měli pocit, že strážci je chtěli zabít, aby nemohli cokoliv prozradit o jiném světě. Nakonec však došlo údajně pouze k částečnému vymazání paměti, bez újmy na životě či zdraví.

Tisk (Ctrl+P) Uložit jako PDF

Zdroj: Dr.h.c. Mgr. Emil Sedmík, 25.11.2011

Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Sdílet na Facebooku
   
­­­­

Související odkazy

Čtenářský deník-Objasněné záhady světa
Čítanka - nenalezen žádný další úryvek z autorovy tvorby


MAPY WEBU Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé DŮLEŽITÉ INFORMACE Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti OPTIME - prodej reklamy - marketingové zastoupení pro Český-jazyk.cz
- web: www.optime.cz
- kontaktní osoba: Mgr. Marek Sochor
- více informací o možnostech reklamy na Český-jazyk.cz


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Stop blokování reklam

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­