ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­

Bez dcerky neodejdu

- úryvek

Moje prvá i poslední myšlenka každého dne patřila stavu mých plánů na útěk. Zatím ještě neprobíhala žádná konkrétní akce, ale snažila jsem se alespoň udržovat všechny potřebné kontakty. Zůstávala jsem v těsném spojení s Helenou na ambasádě, takřka denně jsem volala Amahlovi.
Všechen svůj život, až do těch nejmenších drobností, jsem zaměřovala na svůj velký cíl. Rozhodla jsem se, že teď ze mne musí být ta nejlepší žena a manželka, a to ze tří důvodů. Především musím posilovat iluzi normálnosti a štěstí a kompenzovat tím jakákoli podezření, která by v Moodym mohla případně vzniknout. Za druhé jsem chtěla nějak potěšit Mahtob a zbavit ji pocitu, že jsme tu v zajetí.
"A mohli bychom se zase vrátit do Ameriky, mami?" vyptávala se mě čas od času.
"Teď ještě ne," říkala jsem jí. "Možná že jednou - ale to bude ještě dlouho trvat - si to tatínek rozmyslí a všichni společně se zase vrátíme domů."
Takováhle pohádečka trochu uchlácholila Mahtob, ale ne mě.
Třetí důvod, proč jsem tak usilovala o vytváření "šťastného domova", byla obava , abych se z toho všeho sama nezbláznila. Neměla jsem představu, co všechno může hrozit Mahtob a mně až se konečně o útěk pokusíme. Myslela jsem teď občas na Suzanne a Trish, na to, jak jsem tehdy odmítla jejich požadavek, abych i s Mahtob s nimi okamžitě Moodymu utekla. Udělala jsem tehdy chybu? To se asi nikdy nedozvím. Seberu vůbec někdy dostatek odvahy? Budu umět s Mahtob čelit každé nesnázi až do krajnosti? Neuměla jsem si odpovědět.

Tisk (Ctrl+P) Uložit jako PDF

Zdroj: Ati, 15.05.2010

Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Sdílet na Facebooku
   
­­­­

Související odkazy

Čtenářský deník-Bez dcerky neodejdu, Bez dcerky neodejdu (2), Bez dcerky neodejdu (3)
Čítanka - nenalezen žádný další úryvek z autorovy tvorby
Životopisy - autorův životopis nenalezen


MAPY WEBU Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé DŮLEŽITÉ INFORMACE Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti OPTIME - prodej reklamy - marketingové zastoupení pro Český-jazyk.cz
- web: www.optime.cz
- kontaktní osoba: Mgr. Marek Sochor
- více informací o možnostech reklamy na Český-jazyk.cz


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Stop blokování reklam

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­